piątek, 31 października 2014

DT Week - Warsztaty dla dzieci

DT Week to również spotkanie dla młodszych uczestników. Akademia Przyszłości radośnie przystąpiła do wspólnej zabawy i pracy jednocześnie. Ale kto powiedział, że zabawa to coś błahego? ;) Trzy zespoły składające się z młodzieży oraz wychowawców przystąpiły do działania. Na początek ze spostrzegawczością Holmes'a wszyscy poszukiwali niedoskonałych funkcji wylosowanych przedmiotów użytku codziennego.
Przeanalizowali cechy atrakcyjne i funkcjonalne, które należy pozostawić oraz elementy wymagające usprawnienia: kształt, kolor, kompleksowość obsługi, wygodę z korzystania itp.... Pomysły na udoskonalenie powstawały stopniowo, najpierw w dyskusji, na karteczkach, potem były szkice, a ze schematów,  po dodaniu barw, zmianie faktury, ewoluowały w płaskorzeźby, a nie tylko rysunki. Ostatni etap budowania fizycznego prototypu okazał się najbardziej twórczym i zaskakującym. Wszystkich wciągnęło "budowanie", poszukiwanie najlepszego materiału, faktury, koloru ostatecznego designu ;) i funkcjonalności. Interakcja z materiałami wyzwalała kolejne pokłady twórczości. Ten etap nazwaliśmy Prototypownią Madame Tusssaud, bo każdy detal został dopracowany. Jeśli ktoś jest zainteresowany produkcją nowego typu termokubka, kompleksowego kombajnu do orzechów lub szczoteczki do zębów nowej generacji - zapraszamy do prototypowania z Akademią Przyszłości i Fundacją Laboratorium Innowacji i Kreatywności!

Dziękujemy serdecznie Młodym Projektantom i wychowawcom z Akademii Przyszłości oraz gościnnej Wytwórni za przestrzeń do pracy!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza