Skąd pomysł?


Przebywając w Dolinie Krzemowej doświadczałyśmy tego, jak Uniwersytet Stanforda jest ważnym elementem ekosystemu. Studenci uczą się kreatywności, na każdym kroku ośmiela się ich i zachęca do odważnego realizowania ambitnych projektów, uczy współpracy w interdyscyplinarnych zespołach, uwrażliwia na potrzeby różnych rodzajów grup społecznych. O naszych inspiracjach możecie poczytać na blogu - zapraszamy, poczytajcie i zakręćcie się jak my! ;-)


Studenci realizują projekty będące odpowiedzią na realne wyzwania i zamówienia konkretnych firm. Przykład? Budują samochody, projektują i wykonują inteligentne systemy sterowania, jak w laboratorium VAIL (Volkswagen Automotive Innovation Lab), zresztą zobaczcie sami:


Nasi studenci nie są gorsi, a Kraków nie raz już był nazywany polską Doliną Krzemową. I dlatego chcemy zacząć zmieniać nasze uczelnie, żeby bardziej reagowały na dynamiczny start-upowy charakter innowacyjnych wyzwań i umożliwiały studentom realizowanie ambitnych, ciekawych, prawdziwych projektów, które będą trampoliną do dalszej pracy - być może w swoich własnych firmach.

3 komentarze:

 1. :) w końcu może się coś uda zmienić, bo skostnienie na uczelniach jest duże

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  piszę ponieważ znalazłem Was na stronie top500innovators.org i zainteresowała mnie Wasza działalność. W związku z tym, że biorę udział w projekcie UEKu i redakcji biznesowej TVN "Akademia Poławiaczy Pereł", mam za zadanie napisać scenariusz programu opowiadającego o łączeniu nauki i biznesu. Przykładem takiej idealnej współpracy jest Uniwersytet Stanforda. Przechodząc do meritum chciałbym zadać wam kilka pytań (choćby mailowo, czy przez facebook'a) odnośnie Waszej działalności. O to jak Wam idzie, o to czy spotykacie się z dużym zainteresowaniem, jakie macie spostrzeżenia itp. Znajdziecie dla mnie chwilkę? :) P
  Pozdrawiam
  Dawid Płuciennik

  OdpowiedzUsuń
 3. jasne, napisz nam proszę swojego maila albo prześlij go na creativecracow@gmail.com, bo nie mamy jak Ci odpisać ;)

  OdpowiedzUsuń