poniedziałek, 17 marca 2014

Konferencja Pacific Voice Conference

Z cyklu: Ogłoszenia o ciekawych wydarzeniach:
Czy chciałbyś poznać światowej klasy specjalistów w dziedzinie analizy głosu i mowy, którzy wystąpili w filmie popularnonaukowym National Geographic? Jeśli tak, to w kwietniu 2014r. będzie ku temu okazja podczas XXII Pacific Voice Conference w Krakowie.
Prof. Krzysztof  Izdebski w wieku 18 lat wyjechał z Polski do Szwecji studiować tam fonetykę, a potem dalej do Stanów gdzie został doktorem patologii mowy i głosu kończąc jako pierwszy student w historii Univeristy of California (San Francisco), tą specjalność. Do Krakowa przyleci także Branka Zei-Pollermann z Vox Institute z Genewy. Oboje są światowej klasy specjalistami w dziedzinie mowy, co docenił m.in. National Geographic prosząc ich w 2013 roku o wystąpienie w filmie Mysteries of the Human Voice jako dwóch z najwybitniejszych naukowców w tej dziedzinie na świecie. Film ten był wyświetlany niedawno w Europie na kanale Arte, aczkolwiek w trakcie trwania konferencji będzie także możliwość oglądnięcia go jako tzw. internal viewing. W Polsce Krzysztof Izdebski i Branka Zei-Pollermann są szczególnie znani z przeprowadzonej kilka lat temu analizy głosów polskich polityków i biskupów na zlecenie Tygodnika Powszechnego:http://www.youtube.com/watch?v=xJSywo04MD0

Pacific Voice and Speech Foundation, której Prof. Izdebski jest prezesem wraz z AGH i z pomocą licznych instytucji, w tym uczelni z Kalifornii, organizują od 11 do 13 kwietnia w Krakowie XXII Pacific Voice Conference (East) http://www.dsp.agh.edu.pl/pvc/. To data, którą warto zapisać w swoim kalendarzu. Konferencja będzie także okazją do zapoznania się z najnowszym sprzętem do analizy głosu. Udział w konferencji zapowiedziałym.in. Olympus i DiagNova Technologies. 
Więcej o technologiach mowy na AGH można dowiedzieć się z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=37p40z0w2zU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz