poniedziałek, 17 listopada 2014

Nowoczesna dydaktyka z Creative Cracow

Katowice: gościnne mury Uniwersytetu Ekonomicznego, nasza druga kawa, stoliki przygotowane do pracy projektowej, kolorowe markery, kartki, puzzle, kadra naukowo-dydaktyczna z Polski ... czas porozmawiać o nowoczesnej dydaktyce!

Kongres Rozwoju Edukacji to właściwe miejsce ku temu. Wraz z organizatorami stawiamy 3 pytania: Jaka powinna być rola uczelni w rozwijaniu społeczeństwa? Jak tworzyć nowoczesne oferty dydaktyczne uczelni polskich? Jakie metody i formy zajęć akademickich praktykować? - odpowiedzi zaś są po stronie uczestników warsztatu. Przełamujemy schemat długich procesów, procedur i debat, po prostu działamy. W kilkuminutowych sesjach dajemy czas na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, ocenę faktów, udoskonalenie tego co nie działa, uskutecznienie planów proponowanych zmian i zaprezentowanie swoich projektów. Nie ma miejsca na marudzenie. Praca projektowa to nie tylko harmonogramy i podział zadań wg kompetencji. To również, a może przede wszystkim wspólna praca, dzielenie się opiniami, doświadczeniem, wiedzą na skrzyżowaniu różnych dziedzin, to działanie. Aby zmienić otoczenie, najpierw musimy zmienić swoją postawę. Uczestnicy kongresu z energią tworzyli swoje projekty zmian, my z nadzieją oczekujemy ich wdrożenia.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom warsztatu, Organizatorom i Gospodarzom za zaproszenie do współpracy. Zapraszamy też do obejrzenia filmu z naszego warsztatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz