środa, 26 września 2012

Let's celebrate our first fail! 8-)

Tina Seelig, charyzmatyczna profesorka ze Stanford, z którą miałam przyjemność mieć zajęcia z kreatywności i burzy mózgów i od której mam dedykację w książce, w swoim poprzednim bestsellerze: "What I Wish I Knew When I Was 20" umieściła rozdział pt. The Secret Sauce of Silicon Valley. Tajny składnik Doliny Krzemowej... Wiecie o czym był cały rozdział? O porażkach! Hasła "OK to fail!" uczono nas na każdym kroku, przekonując, że bardziej wartościowa jest osoba, która próbując ponosi porażki na zmianę z odnoszeniem sukcesów, niż ta, która nie próbując nie popełnia błędów. Temat jak rzeka - teraz jednak tylko parę słów:

Blog wystartował nagle, bez większego przygotowania, w odpowiedzi na ogłoszony konkurs TEDxKrakow Award. Teraz już wiemy, że dostałysmy się do finału (yiiiiiiiiihaaa! ;-) ), wzięłyśmy udział w trzydniowych warsztatach prowadzonych przez super mentorów, przygotowałyśmy finałową prezentację naszego pomysłu, zaczęłyśmy myśleć, planować, przerażać się w co się pakujemy i... ostatecznie 


(-; !!! NIE WYGRAŁYŚMY !!! :-)

Co to oznacza? Otóż:
  • są w Krakowie lepsze pomysły! :-)
  • sprecyzowałyśmy pomysł na Creative Cracow i zmobilizowałyśmy się do napisania o tym :-)
  • dostałyśmy pierwszy feedback - bardzo pozytywny i mobilizujący do dalszych działań :-)
  • poznałyśmy wspaniałych ludzi związanych z TEDxKraków a przy tym nie umarłyśmy ze stresu ;-)


Zatem - let's celebrate!

Za sprawą inspirującej rozmowy z moim nieocenionym kolegą z pracy i zespołu Krzyśkiem Kluzą tak sobie myślę, że rzeczywiście trzeba zrobić imprezę!

Co Wy na to? Chcecie wiedzieć więcej o pomyśle Creative Cracow? Chcecie zajawkę w postaci krótkiego warsztatu kreatywności? Przyjdziecie? "Nie udało" się z TEDx'em, zróbmy swoją imprezę! ;-) Ja myślę, że to dobry pomysł, a Wy? :-) Zapraszamy do komentowania poniżej, a jak tylko wystartujemy z zajęciami na uczelni (to już ten poniedziałek!...), zaczniemy szukać odpowiedniego miejsca i terminu! :-) A może macie jakieś sugestie?

Jeśli tak - piszcie w komentarzach!

Pozdrawiamy
WTA & MMD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz