poniedziałek, 26 października 2015

Czy Nowa Huta może stanowić centrum nowego krakowskiego biznesu?

Taki temat podjęliśmy 20 X 2015r, podczas jednego z warsztatów start#KRKup: Design Thinking - projektowanie biznesu w przestrzeni miejskiej (proces rewitalizacji z udziałem  biznesu). Do dyskusji i prototypowania przy jednym stole usiedli mieszkańcy i przedstawiciele lokalnego biznesu, mieszkańcy aktywni społecznie, pracownicy Urzędu Miasta Krakowa, „startupowcy” i Ci którzy właśnie planują swój biznes a nie mieszkają w Nowej Hucie. 

Spotkanie stworzyło warunki, aby uczestnicy poznali się, wymienili doświadczeniem zawodowym, poznali swoje potrzeby biznesowe, stworzyli ideę współpracy, a to wszystko w kontekście odkrywania Nowej Huty jako potencjalnego centrum biznesowego. Miejsca gdzie można umówić się na spotkanie biznesowe, bo łatwo jest zaparkować, czy też miejsca, gdzie można wybrać się z rodziną na spacer lub uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu lokalnym. Tym razem design thinking posłużyło nam nie tylko do projektowania rozwiązań biznesowych, ale do procesów w szerszej perspektywie, jak rewitalizacja i budowanie społeczności lokalnej. 

Jeśli jeszcze nie poznałeś ciekawych miejsc Nowej Huty, to koniecznie je odkryj. A jeśli jeszcze nie poznałeś design thinking, to zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenia podczas DTWeek2015.

Serdecznie podziękowania Uczestnikom warsztatu, gospodarzom z Nowej Huty (MOWIS), współorganizatorom: Urząd Miasta Krakowa oraz Izabeli Paluch INTECH PK.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza