środa, 30 lipca 2014

A Design Thinking wymyślili górale!


Za nami dwa gorące dni z design thinking. W dniach 25-26 lipca, w ramach Kreatywnego Lata z Creative Cracow odbyło się otwarte szkolenie, na którym zebrał się interdyscyplinarny zespół, pełen energii i dobrego humoru. Nie traciliśmy czasu - tuż po integracji wszyscy z zapałem zabrali się do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą design thinking. Pomimo tematu, który z pozoru wydawał się dość abstrakcyjny, pojawiające się rozwiązania miały w sobie niesamowity potencjał. W szybkim prototypowaniu pojawił się m.in. prezent z “jajem”, inkubator pomysłów czy “dyrygator” :) Co to jest? Tajemnica projektantów, ale brzmi intrygująco, przyznacie?! 
W ten humorystyczny sposób grupa szybko doświadczyła procesu Design Thinking oraz odkryła, jak zaskakująco efektywny może być przebieg metody i poszukiwanie nowych możliwości. 


Przechodząc przez kolejne etapy DT poznawaliśmy moc empatii, przełamywaliśmy utarte schematy myślenia, tym samym poszerzając perspektywę postrzegania zarówno problemu, jak i możliwych rozwiązań. Podczas tych dwóch kreatywnych i intensywnych dni nie zabrakło przykładów praktyki DT ze świata i rodzimego podwórka - ostatecznie doszliśmy do wniosku, że krzyż na Giewoncie w sumie był stawiany w myśl metody design thinking. Kto wie, może i Dolinę Krzemową po części zbudowali nasi górale ...?!

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na szkoleniu za energię, pomysłowość, chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą, wspólną inspirację, otwartość na nowe doświadczenia oraz fantastyczny wspólny czas podczas projektowania nowych rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolenia.

Kreatywne Lato z Creative Cracow ciągle trwa, więc nie przegapcie kolejnego wydarzenia! Zapraszamy już 2 sierpnia na wspólną kreatywną zabawę podczas Targów Śniadaniowych w Parku Krakowskim!

3 komentarze:

  1. Świetna sprawa! właśnie przeszukuję ciekawe szkolenia dla biznesu i wpadł mi w oko design thinking więc doczytuję o tym co to takiego. Myślę, że przydałoby się to moim pracownikom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna sprawa, zdecydowanie warto wprowadzić takie pozytywne elementy integracji w firmach. Eksperci Marketingu polecają takie działania, bo zdecydowanie polepsza to relacje wewnątrz firmy, dzięki temu dużo przyjemniej przychodzi się do pracy. :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda, że nie trafilam tutaj wcześniej. Z tego, co zauważyłam, to design thinking jest dość popularny ostatnio i myślę nad zorganizowaniem czegoś takiego w ramach szkolenia dla firm. To byłoby coś świetnego! Na pewno jest to świetny środek integracyjny dla pracowników. Zorganizować kilkudniowe szkolenie w jakimś miejscu i połączyć to z integracją - dobry pomysł! Warto zawsze przełamywać standardowy sposób myślenia oraz wszelkie schematy! Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń