środa, 1 października 2014

Design Thinking Week Kraków

Design Thinking szturmem zdobywa Polskę! Na mapie naszego kraju powstają miejsca, gdzie można nauczyć się tej metodyki, coraz więcej firm i organizacji stosuje Design Thinking w swoim działaniu... A Ty, czy wiesz już co kryje się za tymi słowami? :)

Design Thinking Week Polska - to pierwsza na taką skalę promocja metodyki Design Thinking nad Wisłą. Wydarzenia odbędą się w dziesięciu miastach Polski. Ich celem jest przybliżenie metod Design Thinking jak najszerszemu gronu i próba zastosowania ich do wyzwań i problemów, które dotykają nas na co dzień.

Impreza zainicjowana została przez członków Stowarzyszenia Top 500 Innovators. W Design Thinking Week zaangażowały się uczelnie, firmy i organizacje pozarządowe, studenci i przedsiębiorcy, społecznicy i korporacje. Już wkrótce – od 20. do 24. października 2014 roku – w całej Polsce odbędą się warsztaty, konferencje, spotkania i wystawy.

W Krakowie organizatorami jesteśmy my – Creative Cracow, a formalnie: Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK), oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Czego można spodziewać się po DT Week w Krakowie? :) Otóż…

Panie i Panowie, Design Thinking w Krakowie,
już od pierwszego dnia będzie hulać na sto-dwa!


W poniedziałek, 20 października, w godz. 13:30 - 19:15 odbędzie się Konferencja Otwierająca Design Thinking Week Polska. Wydarzenie wpisuje się w Google for Entrepreneurs Week i odbędzie się w siedzibie Google (Rynek Główny 12) w Krakowie. Podczas konferencji uczestnicy wezmą udział w praktycznym ćwiczeniu Design Thinking, poznają jej podstawowe zasady oraz posłucha Katy Kavanaugh, specjalistki z HPI School of Design Thinking. Ponadto zaprosiliśmy gości z TEDxKraków, Wytwórni, MakerSpace i Warsztatu Innowacji Społecznych, aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami ze stosowania metod Design Thinking w praktyce. Nie zabraknie też głosu korporacji oraz głosu z perspektywy alternatywnej metody tworzenia innowacyjnych usług: Matrix Thinking.
Zapisy na konferencję: http://dtweek2014opening-conference.evenea.pl/

W kolejnych dniach, od wtorku do piąt
ku, codziennie w godz. 17:00-19:30 w siedzibie CITTRU przy ul. Czapskich 4 odbywać się będą warsztaty poświęcone kolejnym etapom procesu Design Thinking:
  • Warsztat 1: Empathize your enterprise
  • Warsztat 2: Śladami A. Einstein’a - definiowanie problemu
  • Warsztat 3: Generowanie pomysłów
  • Warsztat 4: Prototypowanie i Testowanie
Rejestracja rusza już 2 października na stronie: http://dtweek2014warsztaty.evenea.pl/ Nie zwlekajcie :)

Dla osób, którym leży na sercu dobro naszego miasta przygotowaliśmy szczególny projekt: Kraków Thinking. A jak - po krako(w)sku! :) W jego ramach weźmiemy na tapetę wybrane problemy naszego miasta i przez dwa dni – wtorek 21 i czwartek 23 października – będziemy pod okiem mentorów atakować je metodami DT. Rozpoczniemy we wtorek o godz. 8:00 wspólnym śniadaniem w Ambasadzie Krakowian przy ul. Stolarskiej 6/9 i będziemy pracować do ok. godz. 17:30 z przerwami na poczęstunek. W czwartek będziemy kontynuować działanie w godzinach od 10 do 17:30. Zapisy: http://dtweek2014krakowthinking.evenea.pl/

W samym środku tygodnia, w środę 22 października, w Pauza in Garden odbędzie się kolejne Kreatywne Śniadanie z Creative Cracow. Naszym gościem specjalnym, który tym razem poprowadzi warsztaty, będzie Katy Kavanaugh. Zapisy jak zwykle na facebooku, wstęp wolny.

I wreszcie - nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych :) W czwartek 23 października, w Wytwórni, odbędą się specjalne warsztaty Design Thinking dla dzieci z Akademii Przyszłości, zatytułowane "Młody odkrywca - radość prototypowania".

Serdecznie zapraszamy do udziału w Design Thinking Week Kraków.
Zapisy ruszają już od jutra. Tego wydarzenia nie powinniście przegapić!

Do zobaczenia.
Creative Cracow (FLIK) i Przyjaciele

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza