niedziela, 7 września 2014

Creative Cracow na TEDxWarsawPresidentialPalace

Narrreszcie! :) W sieci pojawiło się nagranie z naszego występu na TEDxWarsawPresidentialPalace! Ale od początku… W maju w Warszawie odbyło się niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy na świecie TEDx odbył się w siedzibie urzędującej głowy państwa. W 25. rocznicę odzyskania wolności Pałac Prezydencki gościł TEDxWarsawPresidentialPalace pod hasłem "Define your place".

Weronika i Mirka opowiedziały na nim o tym jak "zresetować się" do działania :) Oddajmy im na chwilę głos...

"Kiedy dowiedziałyśmy się o zaproszeniu, byłyśmy bardzo szczęśliwe (i lekko przerażone, co zwykle jest dobrym wyznacznikiem tego, że dane wyzwanie warto podjąć ;) ). Uwielbiamy TEDx-y, a możliwość podzielenia się naszymi inspiracjami i pomysłami dodawała skrzydeł! Tylko jak w 18 minut opowiedzieć o tym, co nas napędza, w co wierzymy, jak definiujemy swoje miejsce?...  


Przygotowania to niekończące się rozmowy, próby przez Skypa (pierwszą próbę na żywo miałyśmy wieczorem przed występem! ;) ), momenty euforii i zniechęcenia, wątpliwości i porządkowania swoich przekonań. Tak powstała wypowiedź na dwa głosy: Ctrl+Alt+Del - Jak zresetować się do działania."

Zapewne przypominacie sobie, że skrót Ctrl+Alt+Del pojawiał się już wcześniej na naszym blogu… Tak, tak, intuicyjnie już od dawna podążamy tym tropem.
  1. Control: "Zacznij tam, gdzie jesteś." Odzyskaj kontrolę nad tym jak interpretujesz zdarzenia, głęboko uwierz w swoją sprawczość, przypomnij sobie swoje marzenia, uświadom sobie gdzie jesteś, jakie masz możliwości i - do dzieła!
  2. Alt: "Użyj tego, co masz." - ale spójrz inaczej. Obracaj w dłoni sytuację, patrz pod różnymi kątami, współpracuj, szukaj nowych perspektyw. Ćwicz swoją własną kreatywność i ucz się od innych!
  3. Delete: "Zrób to, co możesz." - czyli nasze ulubione prototypowanie! Zrób to, co możesz, bo zawsze możesz COŚ. Ucz się po drodze i usuń (delete!) ograniczenia, które przekonują Cię, że jeszcze nie jesteś gotowy, brakuje Ci umiejętności, odwagi czy czegokolwiek innego.
Ctrl + Alt + Del - tak niewiele, a może bardzo pomóc w działaniu, na tylu różnych frontach. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia! :)
 


A co Wy o tym myślicie? Jakie są Wasze metody na "reset", na motywację, na działanie? A może ktoś z Was już próbował Ctrl+Alt+Del na własnej skórze? :) Podzielcie się swoimi doświadczeniami! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza